Základní škola Komenského Ústí nad Orlicí

Prvňáčci programují s včelkou
Nepřehlédněte...

    

 Co nás čeká?
  

 

více ... 

Kalendář akcí

 

  

 

 

O škole

 

Proč si vybrat

naši školu?

více... 

 

 

Koncepce
rozvoje školy

více...

 

 

Mapa školy
výsledky

 

 

 

Zlatý klíček 

slavil 50 let

 více ....

 

 

 

Okénko

do školní družiny

 

_____________


 

Šikulové

ČTD 6. 10.

 

 

_______________

 

 

 

Titul

Škola
udržitelného
rozvoje 2. stupně

 

 

 

    facebook

    kraj

Prvňáčci programují s včelkou

Lupa

V letošním roce bylo zahájeno pravidelné vzájemné vzdělávací působení mezi žáky naší školy. Tato účinná a zajímavá forma vrstevnického vyučování mezi žáky 1. a 8. ročníku probíhá v odpoledních hodinách v družině. Děvčata z 8. ročníku tam jednou týdně provádějí své mladší spolužáky procesem učení v oblasti algoritmizace

a programování. Pečlivě se na role „učitelek“ připravují, prvňáčkům zadávají úlohy, podporují je ve strukturovaném myšlení a nalézání různého řešení problémů. Společně pracují s robotickou včelkou Bee-Bot. Malým žáčkům jde programování opravdu skvěle! Za splnění všech zadaných úkolů získá každý malý programátor na konci školního roku zasloužené ocenění - Bee-Bot certifikát. RNDr. Ivana Chaloupková

 

 

 

 

FacebookMySpaceTwitterDiggDeliciousGoogle BookmarksLinkedin