Základní škola Komenského Ústí nad Orlicí

Florbal – okresní kolo
Nepřehlédněte...

    

 Co nás čeká?
  

 

více ... 

Kalendář akcí

 

  

 

 

O škole

 

Proč si vybrat

naši školu?

více... 

 

 

Koncepce
rozvoje školy

více...

 

 

Mapa školy
výsledky

 

 

 

Zlatý klíček 

slavil 50 let

 více ....

 

 

 

Okénko

do školní družiny

 

_____________


 

Šikulové

ČTD 6. 10.

 

 

_______________

 

 

 

Titul

Škola
udržitelného
rozvoje 2. stupně

 

 

 

    facebook

    kraj

Florbal – okresní kolo

Lupa

Ve čtvrtek 6. prosince odehráli starší žáci naší školy okresní kolo ve florbalu. Turnaj se uskutečnil v Brandýse nad Orlicí. Stejně jako v okrsku se zúčastnilo 6 škol. Příznivý los nás zařadil do skupiny A. Trochu jsme si ze začátku zvykali na místní tělocvičnu, a tak jsme v prvním utkání proti ZŠ Horní Čermná zvítězili pouze 2:1 brankami Fikejze

aMináře.

Ve druhém utkání jsme nastoupili proti domácím chlapcům z Brandýsa. Přesvědčivě jsme vyhráli 11:0 a postoupili jsme do semifinále z prvního místa. Branky: 5x Fikejz, 3x Vacek, 2x Tomeš a 1x Jebousek.

Zatímco v naší skupině bylo o pořadí jasno, ve skupině B to bylo hodně vyrovnané. Každé utkání bylo doslova bláznivé. Do poslední sekundy jsme netušili, s kým budeme hrát. Nakonec nás v semifinále vyzvali chlapci z Vysokého Mýta ze ZŠ Javornického.

Dopředu se nedalo odhadnout, jak se nám proti silnému soupeři bude dařit. Začali jsme lépe a ujali se vedení 1:0. Za chvíli ale bylo vyrovnáno - 1:1. Toužili jsme po postupu do finále, zvýšili bojovnost a odskočili až na 5:1. Vysokomýtští už jenom korigovali brankou na konečných 5:2. Střelci: 2x Fikejz, 2x Minář, 1x Tomeš.

Už zbýval jen poslední krok k postupu do krajského kola. Zvítězit ve finále proti ZŠ Jablonné nad Orlicí. Doposud nám přálo štěstí a vždy jsme vstřelili vedoucí branku. Tentokrát jsme již ze začátku finále inkasovali a to hned dvakrát - 0:2. Proti urostlým hráčům soupeře jsme se jen těžko prosazovali do šancí. To co v minulých utkáních skončilo v brance, tentokrát mířilo vedle nebo do brankáře. Jablonné hrálo to, co potřebovalo, a uhrálo si vítězství a postup do krajského kola.

Přestože chlapci byli velice smutní a zklamaní, druhé místo v okrese je skvělé. Mohou být pyšní na své výkony a hlavně na to, jak skvělý tým si vytvořili.

Všem děkuji za reprezentaci.

 

Konečné pořadí:

 

1. ZŠ Jablonné nad Orlicí

2. ZŠ Ústí nad Orlicí, Komenského

3. ZŠ Vysoké Mýto, Javornického

4. ZŠ Horní Čermná

5. ZŠ Libchavy

6. ZŠ Brandýs nad Orlicí

 

Reprezentovali: Tomáš Jurco, Petr Minář, Radek Tomeš, Matěj Mach, Kryštof Fikejz, Tomáš Teplý, Adam Jebousek, Adam Provazník, Lukáš Vacek a Milan Bouška.

 

 

Mgr. Petr Drvota

 

DSC 4197 - kopie

 

DSC 4199 - kopie

 

 

 

FacebookMySpaceTwitterDiggDeliciousGoogle BookmarksLinkedin