Základní škola Komenského Ústí nad Orlicí

Počítačová soutěž v Pardubicích 2018
Nepřehlédněte...

    

 Co nás čeká?
  

 

více ... 

Kalendář akcí

 

  

 

 

O škole

 

Proč si vybrat

naši školu?

více... 

 

 

Koncepce
rozvoje školy

více...

 

 

Mapa školy
výsledky

 

 

 

Zlatý klíček 

slavil 50 let

 více ....

 

 

 

Okénko

do školní družiny

 

_____________


 

Šikulové

ČTD 6. 10.

 

 

_______________

 

 

 

Titul

Škola
udržitelného
rozvoje 2. stupně

 

 

 

    facebook

    kraj

Počítačová soutěž v Pardubicích 2018

Lupa

V posledním listopadovém týdnu se žáci 8. a 9. ročníku zúčastnili oblastních soutěží PC_ák, S-Robot a Elektronika na Střední průmyslové škole elektronické v Pardubicích. Jejich úkolem bylo vykonat test znalostí z informatiky, vytvořit grafický návrh, prezentaci či webové stránky na zadané téma (v letošním roce - Roboti), sestavit robotické

vozítko a naprogramovat jeho cestu po určité dráze, uplatnit svoje znalosti a dovednosti v řadě navazujících úkolů z oblasti fyziky a elektrotechniky. Soutěžní zápolení trvalo tři hodiny a vybrat vítěze nebylo pro odborné poroty všech kategorií jednoduché. Naši žáci v letošním roce nezískali ocenění na vyhlašovaných prvních třech místech, soutěž je však obohatila novými zkušenostmi a důležitou motivací do dalšího studia moderních trendů a technologií v oblasti IT, robotiky a elektroniky. Slávka Venclová, Alžběta Snášelová, Martina Klementová, Eliška Jebousková, Martina Králová, David Roušar, Michal Krupa, Tomáš Mlčůch, Jan Doležal, Filip Vencl, Matthieu Jasanský a Aleš Rousek dobře reprezentovali naši školu.

RNDr. Ivana Chaloupková

28. 11. 2018

FacebookMySpaceTwitterDiggDeliciousGoogle BookmarksLinkedin