Základní škola Komenského Ústí nad Orlicí

Sportovně turistický kurz 8. ročníku
Nepřehlédněte...

    

 Co nás čeká?
  

Zápis do 1. třídy

více ...

 

více ... 

Kalendář akcí

 

  

 

 

O škole

 

Proč si vybrat

naši školu?

více... 

 

 

Koncepce
rozvoje školy

více...

 

 

Mapa školy
výsledky

 

 

 

Zlatý klíček 

slavil 50 let

 více ....

 

 

 

Okénko

do školní družiny

 

_____________


 

Šikulové

ČTD 6. 10.

 

 

_______________

 

 

 

Titul

Škola
udržitelného
rozvoje 2. stupně

 

 

 

    facebook

    kraj

Sportovně turistický kurz 8. ročníku

Lupa

Od středy do pátku absolvovalo 57 žáků 8. ročníku kurz na Pastvinách. Velký počet žáků se před Sport-hotelem rozdělil do šesti družstev a všichni se vydali na kolech po cyklostezce do Letohradu. Přes biatlonový areál jsme vystoupali na Šedivec a dále pokračovali do Nekoře. Proti proudu Divoké Orlice okolo spodní nádrže přehrady jsme dorazili až do Studenecké zátoky v Pastvinách, kde má středisko UP Olomouc. Tam už na nás čekala zavazadla.

Po obědě jsme začali plně využívat areál. Osmáci se naučili jezdit na kánoích a někteří zvládli dokonce i "půleskymáka" . Jiní se učili orientovat podle mapy, zakládat ohniště, vyměnit duši na kole a užili si plno legrace při týmových hrách. Po večeři pak zbyl čas na různé hry. Při basketbalu, fotbalu, badmintonu, kanjamu, stolním tenisu a jiných hrách bylo na hřištích plno sportujících dětí! Dnes již jev téměř nevídaný. Samozřejmě zbyl čas také na relaxaci v sauně i na chatkách.

Druhý den se všichni vystřídali na kánoích. Vypluli na Bublačku a zpátky šli pěšky, nebo naopak. Také se pokoušeli ztratit a následně zase najít při individuálním orientačním závodě. A na to všechno ještě sebrali odvahu při slaňování. Večer jsme fandili společně našim hokejovým reprezentantům a radovali se z vítězství.

V pátek odpoledne jsme už zase přemýšleli nad zpáteční cestou. Počasí nám letos opravdu přálo. Tak ani moc nevadilo, že nás při odjezdu z Pastvin a příjezdu do Ústí nad Orlicí skropil déšť.

Kurz se určitě povedl. Jednak díky přístupu a chování osmáků, jednak díky nasazení všech instruktorů. Proto jsme mohli strávit příjemné tři dny v přírodě.

 

Mgr. Petr Drvota

 

Fotografie ze sportovního kurzu 2018

 

FacebookMySpaceTwitterDiggDeliciousGoogle BookmarksLinkedin